صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تجهیزات پزشکی در منزل / اعزام آمبولانس تیپ A و B به هر نقطه از تهران و کرج
اعزام آمبولانس تیپ A و B به هر نقطه از تهران و کرج

هنگامی که دچار مصدومیت های شدید و یا بیماری ها و حالات جسمی وخیم می شوید به طوری که برای مراجعه به مراکز درمانی توانایی طی مسیر را ندارید نیازمند وسیله نقلیه و تیم انتقال دهنده ای هستید تا شما را علاوه بر رساندن به مقصد درمانی در طول مسیر مراقبت کرده و درمان های پیش بیمارستانی را برای شما انجام دهند. آمبولانس همان وسیله نقلیه و تیم تکنسین های فوریت های پزشکی ( پارامدیک ها) همان اشخاصی هستند که شما در زمان حادثه به آنها نیاز دارید.

آنچه در این مطلب میخوانید

درخواست آمبولانس چیزی است که در سال‌های اخیر توجه بسیاری از مردم و مراکز درمانی را به خود جلب کرده است. بیماری و شرایط اورژانسی برای هیچ کس خوشایند نیست؛ اما امکانات و تجهیزات مناسب در کنار رسیدگی به موقع عاملی است که این شرایط را بهبود می‌بخشد. اعزام آمبولانس در محل ویژه تهران و کرج از جمله خدمات مفیدی است که هدف آن بهره‌مندی بیماران به بهترین خدمات درمانی است تا کمک کند بیماران بحران‌های زندگی خود را در کمترین زمان و بهترین شرایط پشت سر بگذارند.

این آمبولانس‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند و افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، آنها را به محل مورد نظر خود اعزام کنند. اگر برای حمل بیمار به مراکز درمانی، چه به صورت اضطراری و چه غیر اضطراری نیاز به آمبولانس دارید، می‌توانید از سرویس اعزام آمبولانس استفاده کنید.

مزایای استفاده از آمبولانس‌

مجهز بودن آمبولانس‌ها

آمبولانس‌های خصوصی دارای انواع مختلفی از جمله: آمبولانس تیپ A، آمبولانس تیپ B، آمبولانس تیپ C و آمبولانس‌های VIP موجود هستند. این آمبولانس‌ها همگی مجهز هستند و بیمار به راحتی و در کمال آرامش با تجهیزات کامل به واحد درمانی انتقال پیدا می‌کند.

پرسنل متخصص

از افراد باتجربه، آموزش‌دیده و همچنین متخصص بهره گرفته شده است تا بتوانند بیمار را به بیمارستان منتقل کنند.

تنوع و کیفیت خدمات

آمبولانس‌ها دارای خدمات متنوع و با کیفیتی هستند. به عنوان مثال برخی از خدمات آنها عبارتند از: آمبولانس‌های بین شهری، درون شهری، جابجایی بیماران خاص، اجاره آمبولانس برای چندین ساعت برای حمل بیمار و… .

گستردگی خدمات

گستردگی خدمات در تمامی مناطق تهران و کرج و انتقال به شهرستان ‌ها

اعزام آمبولانس

علل استفاده از سرویس آمبولانس

اگر بیماری در خانه دارید که به لحاظ جسمانی در وضعیت مساعدی نیست و انتقال وی به مراکز درمانی یا به مکان دیگر بدون پزشک و تجهیزات پزشکی کار خطرناکی است، اگر برای معاینه یا چکاپ می‌خواهید به بیمارستان بروید، اگر به دنبال خدمات وسیع‌تر، تجهیزات جدیدتر و به روزتر هستید یا اگر می‌خواهید سریع‌تر و ایمن‌تر به مراکز درمانی یا هر محل دیگری که می‌خواهید برسید، این سرویس برای شما است.

اعزام آمبولانس تیپ A به هر نقطه از تهران و کرج

اگر بیمار بیدار و هوشیار بوده و وضعیت سلامتی وی در شرایط پایدار قرار داشته باشد برای انتقال معمولاً آمبولانس تیپ A باید درخواست کرد. در کابین خدمات این نوع آمبولانس‌ها تمام وسایل مورد نیاز و ضروری جهت خدمات اورژانسی و اقدامات اولیه درمانی نظیر انواع تخت، برانکارد متحرک جهت انتقال بیمار، تخت‌های ویژه مصدومان دارای تروما و شکستگی، گلوکومتر، انواع آتل و تخته برای کنترل شکستگی، ست کامل پانسمان، آمبوبگ، و … وجود دارد تا مسئول اورژانس بتواند تا رسیدن به بیمارستان بیمار را در شرایط پایدار نگه دارد.

البته به یاد داشته باشید که خود آمبولانس‌های تیپ A نیز به دو دسته A1 و A2 تقسیم می‌شوند. آمبولانس‌های تیپ A1 تنها برای انتقال و ارائه خدمات اورژانسی به یک بیمار طراحی شده اند در حالی که آمبولانس‌های تیپ A2 جهت حمل و ارائه خدمات درمانی به بیش از یک بیمار طراحی شده‌اند. معمولاً این دسته از آمبولانس‌ها را برای اجتماعات بزرگ مثل راهپیمایی یا اماکن شلوغ که ممکن است حوادث پیش بینی نشده در آن اتفاق بیافتد جهت درمان سرپایی بیماران درخواست می‌کنند.

اعزام آمبولانس تیپ B در محل ویژه تهران و کرج

از آنجایی که آمبولانس‌های تیپ B دارای امکانات لازم و ضروری ICU و CCU هستند، برای بیماران بدحال نظیر انواع سکته قلبی و مغزی، مصدومان تصادفات شدید که زمان برای آنها بسیار مهم است مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که بیماران در معرض سکته قلبی یا مغزی قرار بگیرند یا تصادفات شدیدی داشته باشند تنها حدود سه ساعت فرصت باقی است تا بیمار درمان‌های لازم را دریافت کرده و به بیمارستان منتقل شود که به آن اصطلاحاً زمان طلایی گفته می‌شود. آمبولانس تیپ B که به آمبولانس ICU و CCU نیز شهرت دارند ویژه بیماران دارای شرایط وخیم طراحی شده اند که در آنها انواع امکانات برای آنژیو، احیای بیمار، رفع لخته‌ها، کاهش فشار خون روی رگ‌های حیاتی، نوار قلب ، مانیتورینگ، لارنگوسکوپ، ونتیلاتور، ابزار‌های لوله گذاری برای احیای تنفسی و …. تعبیه شده است تا میزان آسیب‌های بیمار را به صفر برساند.

تعرفه خدمات آمبولانس

تعرفه خدمات آمبولانس ، از طرف سازمان بهداشت و درمان کشور مشخص شده است و تمامی ارائه دهندگان خدمات آمبولانس خصوصی، باید آن را رعایت کنند؛ اما به طور کلی هزینه‌های آمبولانس براساس محل تماس و نوع خدمات مورد نیاز تغییر می‌کند. هزینه آمبولانس خصوصی به مواردی مانند مسافت پیموده شده، تجهیزات، سوخت و لوازم اولیه مانند اکسیژن بستگی دارد. برخی از شرکت‌های آمبولانس ممکن است برای لوازم اضافی مانند باند و آتل نیز هزینه‌ای دریافت کنند. بعضی از ارائه دهندگان خدمات آمبولانس خصوصی نیز انواع خاصی از حمل و نقل را با نرخ ثابت ارائه می‌دهند. در ادامه برخی از عوامل مؤثر بر قیمت آمبولانس خصوصی را معرفی می‌کنیم:

  1. نوع آمبولانس اعزامی به محل
  2. تجهیزات پزشکی، تزریقات و داروهای‌ مورد نیاز بیمار
  3. زمان درخواست آمبولانس خصوصی و میزان ترافیک شهری
  4. مسافت و فاصله بین محل بیمار و بیمارستان
  5. کارکنان و کادر پزشکی همراه آمبولانس خصوصی
  6. پزشک همراه آمبولانس خصوصی
  7. مدت زمانی که آمبولانس در اختیار بیمار است.

تلفن : 09399545088

نظرات کاربران درباره این مطلب :علی جهانداری [ 1402-05-01 ]
شما اعزام پزشک عمومی به منزل ها تو تهران و کرج هم دارید ؟

آرزو محمودی [ 1402-05-01 ]
سلام ،خیلی خوبه که شما این خدمات را درخونه ها دارید خواستم بپرسم اعزام امبولانس به محله های کرج هم دارید؟

سحر جوزدانی [ 1402-05-01 ]
سلام ،سایت شما خیلی خوبه میشه بگید که اعزام امبولانس به محله های تهران هم دارید؟

عزیز آبادی [ 1402-04-14 ]
ممنون از سرعت بالا در اعزام آمبولانس و خدمات خوبتون

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ارتباط با موسسه امید - خدمات پزشکی در منزل