صفحه اصلی / مطالب و مقالات / نمونه برداری در منزل / انواع نمونه برداری یا بیوپسی تحت گاید سونوگرافی در منزل
انواع نمونه برداری یا بیوپسی تحت گاید سونوگرافی در منزل

بیوپسی (نمونه برداری) عملی برای برداشتن تکه ای کوچک از بافت بدن است تا بتوان آن را زیر میکروسکوپ و جهت یافتن نشانه های آسیب یا بیماری بررسی کرد. بیوپسی با هدایت تصویر به پزشکتان اجازه می دهد تا به مناطقی مشکوک که از طریق پوست احساس نمی شود مانند ناهنجاری های مربوط به کبد، ریه یا پروستات، دسترسی داشته باشد. بیوپسی سوزنی با هدایت تصویر یک عمل تصویربرداری مانند سونوگرافی بطور همزمان صورت می گیرد. در این روش برای کاهش درد، بی حسی موضعی در محل بیوپسی استفاده می شود.

ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که نیاز فوری به پزشک داشته باشید و نتوانید به بیمارستان یا مطب مراجعه کنید یا توانایی و تحمل جا به جایی، آلودگی هوا، معطلی زیاد نداشته باشید. جراح عمومی که در زمینه تشخیص، مدیریت قبل از عمل، عمل و بعد از عمل مراقبت از بیمار آموزش دیده است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجهیزات مناسب برای نمونه‌برداری در منزل و انتقال آن به آزمایشگاه به خانه شما مراجعه خواهد کرد.

موسسه خدمات پزشکی در منزل امید، امکان انجام انواع نمونه برداری یا بیوپسی تحت گاید سونوگرافی در منزل را توسط جراح عمومی، برای بیمارانی که به هر دلیل مایل نیستند به مراکز درمانی مراجعه نمایند یا امکان این کار را ندارند؛ فراهم نموده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن های 09399545088 - 09105545790 - 91016923 - 021 اقدام فرمایید.

علت انجام نمونه برداری

بیوپسی اغلب برای بررسی سرطان انجام می‌شود؛ اما بیوپسی می‌تواند به شناسایی بسیاری از شرایط دیگر کمک کند. شرایطی که پزشک ممکن است برای بررسی بیشتر در مورد وجود یا عدم وجود آن، نمونه برداری را درخواست کند عبارتند از:

نمونه برداری از توده خوش خیم

تومورهای خوش خیم در واقع رشد غیر سرطانی توده ها در بدن هستند. برخلاف تومورهای سرطانی، این توده ها به سایر نقاط بدن انتشار نمی یابند. تومورهای خوش خیم می توانند در هر جایی ایجاد شوند. نمونه برداری از توده روش‌های مختلفی دارد که تقریباً همه آنها شامل استفاده از ابزاری تیز برای از برداشتن مقدار کمی از بافت است. اگر بیوپسی روی پوست یا ناحیه حساس دیگر باشد، ابتدا داروی بی حسی استفاده می‌شود.

انواع نمونه برداری

مزایای بیوپسی تحت گاید سونوگرافی

بیوپسی با استفاده از دستگاه سونوگرافی، مزایای زیادی برای شخص بیمار در پی خواهد داشت. از جمله مزیت های بیوپسی با استفاده از تصویربرداری میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

افراد مناسب نمونه برداری در منزل

نمونه برداری تحت گاید سونوگرافی توسط جراح عمومی در منزل

با استفاده از یک پروب اولتراسوند برای تجسم محل توده، اعوجاج یا تغییر بافت غیر طبیعی، جراح عمومی یک سوزن بیوپسی را از طریق پوست وارد می کند.آن را به سمت یافته هدف قرار می دهد و نمونه های بافت را بر می دارد. اگر بیوپسی جراحی انجام شود، ممکن است از اولتراسوند برای هدایت یک سیم مستقیماً به داخل یافته مورد نظر استفاده شود تا به جراح کمک کند ناحیه مورد نظر را برای اکسیزیون تعیین کند. با تصویربرداری سونوگرافی مداوم، پزشک می‌تواند سوزن یا سیم بیوپسی را هنگام پیشروی به محل ضایعه در زمان واقعی مشاهده کند.

اقدامات قبل از انجام بیوپسی تحت گاید سونوگرافی

عموماً توصیه میشود قبل از عمل جراحی، بیمار استحمام کند. اگر بیمار به داروی بیحسی، حساسیت دارد حتماً باید پزشک را مطلع سازد. قبل از انجام این نوع بیوپسی بیمار باید در صورت مصرف هرگونه ماده رقیق کننده خون مانند آسپرین، لوونکس، پلاویکس یا کوودمین پزشک خود را مطلع سازد.

مراقبت های پس از انجام بیوپسی تحت گاید سونوگرافی

در نمونه برداری باز با توجه به انجام عمل جراحی، مراقبت پس از عمل به نظر پزشک مربوطه بستگی خواهد داشت؛ اما در روش های سوزنی، مختصر فشار روی پانسمان و استفاده ای کیسه یخ روی پانسمان در ساعات اول پس از نمونه برداری و برداشتن پانسمان روز پس از نمونه برداری توصیه میشود. بیمار روز پس از عمل میتواند حمام کند. فعالیت های معمولی مشکلی ندارند؛ اما ورزش بستگی به تحمل درد توسط بیمار دارد و بهتر است چند روی به تأخیر بیفتد تا التیام کامل حاصل گردد.

عوارض نمونه برداری

تمامی فرایندهایی که روی بدن انجام می شوند، ممکن است عوارض و خطراتی را به دنبال داشته باشند. برخی از عوارض احتمالی نمونه برداری شامل موارد زیر می شود:

هزینه نمونه برداری در منزل

هزینه نمونه برداری در منزل می تواند طبق تعرفه مرکز آزمایشگاهی باشد و این مبلغ بر اساس محدوده آدرس منزل در زمان ثبت درخواست نمونه برداری تعیین می شود.

مرکز خدمات پزشکی در منزل امید، یکی از بهترین ارائه دهندگان خدمات سونوگرافی ، رادیولوژی ، پرستاری و ... در منزل، برای مناطق 22 گانه شهر تهران و استان البرز میباشد. لطفا برای دریافت مشاوره رایگان و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفنهای 09399545088 - 09105545790 - 91016923 - 021 در 24 ساعت شبانه روز اقدام فرمایید.


تلفن : 09399545088

نظرات کاربران درباره این مطلب :شایان صادقی [ 1402-07-06 ]
سلام مادرم بنده به علت کهولت سن دچار مشکلات حرکتی هستند و نمیتوانند از خانه بیرون بروند توی سر ایشان دو تا خال یا زگیل بزرگ هست که متوجه شدیم باید نمونه برداری با بیوپسی انجام بشه میخواستم که شما در منزل اینکار را انجام دهید

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ارتباط با موسسه امید - خدمات پزشکی در منزل